Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu
Yüzme Havuzu

Yüzme Havuzu

Havuz Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuzlar kentlerin dış görüntüsü sebebiyle oldukçafazla öneme sahip unsurlardır. Aynı zamanda yüzme havuzukişiselyaşam alanlarının da en rağbet gören etkinlik unsurları arasında yer alır. Özellikle müstakil konutların ve sitelerin olmazsa olmaz alanları arasında yer alan yüzme havuzu üretiminde tanımlayıcı birçok etken yer alıyor.

İhtiyaçların belirlenmesi;

Havuz tasarım aşamasındaöncelikle yapılacak havuzun ne emelle kullanılacağının tanımlanması gerekiyor. Yaptırılacak havuzların hayat alanlarına yalnızca estetik bir görünüm kazandırmak için mi yoksa yüzme havuzu olarak mı kullanılacağının konut sahibi veya site sakinleri tarafından net bir şekilde tanımlanması gerekmektedir. Havuz cinsinin tanımlanmasından sonra inşa edilecek havuz ile alakalı projelendirme operasyonu evresinde geçiliyor.

Proje Aşaması;

Alıcı tarafından arz edilen havuz cinsi Yüzme Havuzu Yapan Firmalar ınyapmaları gereken ilk iş tüm ayrıntıları kapsayan bir proje hazırlamak. Havuzun yapılacağı alanın taban yapısı ve miktarları dikkate alınarak hazırlanan projelerde; inşa edilecek havuz ile alakalı tüm ayrıntılara yer verilmesi gerekiyor. Bu vaziyet sonradan ortaya çıkması olası aksaklıkların önlenmesi ve alıcının % 100 alkış sağlaması için büyük bir ehemmiyete haiz.

Tüm ayrıntılar göz önüne alınarak hazırlanan havuz projelerinin konut sahibine veya site durgunlarına sunulması gerekiyor. Bu düzeyde kâğıt çizimleri dışında projenin daha profesyonel olabilmesi için bilgisayarda modellerin hazırlanması ve sunumun projektörle yapılması alıcıların daha iyi karar vermelerineolanak sağlıyor.

Havuz Yapımı;

Alıcı tarafından tanımlanan havuz cinsi ve modeline uygun olarak hazırlanan projenin de kabul görmesi vaziyetinde havuzun inşaat düzeyine geçiliyor. Bu evrede yapılacak havuzun projeye tamamıyla uyum sağlaması için her mevzuda titiz, özenli bir çalışma yapılması gerekir. İnşa safhasında sıçranan veya görmezden gelinen en minik aksaklık bile estetik ve kullanım açısından büyük meselelere yol açabiliyor.

Havuz yapımı ve inşa işlerinde kesinlikle bu alanda tecrübeli personelin istihdam edilmesi koşul. Havuz yapımı safhaları kolay inşaat işleri gibi değildir. Teknik detaylar oldukça önemlidir, bu alanda tecrübe ve deneyim sahibi ustalar tercih edilmelidir. Bu sebeple havuz üretim operasyonlarında bu alanda referansları emin ve profesyonel bir takıma sahip şirketlerin seçim yapılması gerekir.

Bu sebeple; uzun ömürlü, dayanıklı ve aynı zamanda estetik bir görünüme sahip havuzlar için kesinlikle yüksek nitelikte havuz malzemelerinin kullanılması öneri ediliyor.

Havuz projelerinde kullanılan sızdırmazlık malzemelerinin niteliği de oldukça ehemmiyetli. Havuz içerisindeki suyun toprağa karışmasının yasaklanması için tıpkı öteki malzemelerde olduğu gibi sızdırmazlık mahsullerinde de yüksek niteliğin seçim edilmesi gerekiyor.