Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz
Kuru Havuz

Sektörde uzun yıllardır her türlü kuru havuz, süs havuzu, fıskiye sistemleri, havuz ışıklandırma sistemleri, hareketli ve atlayan su havuzları, misinalı su perdeleri ve tasarımları, şelale yapımı ve akış sitemleri gibi birçok hizmet vermekte olan bir firmayız. Bu kurumsal yapı içinde bulunan uzman ekipten, deneyim ve tecrübelerimizden siz de yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmelisiniz.Ekibimiz aynı zamanda kurulum öncesi ön keşif yaparak sizlere konu hakkında detaylı teknik bilgileri de vermekte ve konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları cevaplamaktadırlar.


Kuru Havuz

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler bir hale gelen ve hemen hemen her park, site ve alışveriş merkezinde karşılaştığımız su ve ışığın muhteşem buluşmasıyla, dansıyla oluşan göz kamaştırıcı, etkileyici bir yapıdır. Kuru havuz sistemleribirçok çeşitli renkte ve ebattaki lambaların, farklı şekillerde ve ebatlarda üretilmiş fıskiyelere monte edilip, genellikle havuzun büyüklüğünde bir alana (daha büyük ya da daha küçük farklı genişliklerde olabilir) belirli bir sistemde dizilmesiyle oluşur. Bir kuru havuz yapmak için öncelikle yapının oluştuğu malzemelerin belirli özellikte yapılması gerekir hepimizin bildiği gibi dışarda duran metallere su bulaştığında ve bunu havada bulunan oksijen izlediğinde, oluşan tepkimeyle paslanma dediğimiz süreç başlar. Bu paslanmayı engellemekamacıyla özellikle kuru havuzlarda kullanılan suyun fıskiyede ve diğer araçlarda paslanma, bozuşma oluşturmaması için fıskiyeler özel olarak imal edilir ve oldukça kaliteli ve paslanmaz malzemeden imal edilmelidir. Kuru havuzlarda suyu pompalayan motorların su seviyesinin değişmesi halinde yanmama ihtimaline karşı sıvı seviyesini kontrol etmek için elektronik sıvı seviyesi kontrol sistemi kurulur ve bu sistem su seviyesinde ki değişiklikleri algılayıp, gerektiğinde motorları kapatıp dinlenmesini sağlayabilir ve tekrar güvenle çalışmasını sağlayabilir.

Fıskiye sistemleri uzun yıllardır çeşitli alanlarda dekoratif bir ürün olarak kullanılarak alanın boş görünümüne hem katkı sağlamak hem de insanların göz zevkini tatmin etmek amacıyla başvurulan sistemlerdir. Genellikle çocuk parkları, belediye meydanları, çeşitli mekanlar, otel gibi ortamların bahçe alanları gibi bölgelerde fıskiye sistemleri kullanılmaktadır.

Fıskiye sistemlerinin de kendi içerisinde pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunların en popülerlerinden birisi de kuru havuz modelidir. Kuru havuz modeli uzun yıllardır kullanılan fıskiye sistemlerinden biridir ve model olarak gerçek anlamda etkileyici bir modeldir. Kuru havuz modelinin özelliği ise herhangi bir su havuzu bulunmadan, direk yerin altından gelen mekanizma ile suyun belirli çıkış deliklerinden dikine doğru fışkırtılmasıdır.

 

 

Belirli aralıklarla dizilen ve belirli sayıda olan bu çıkış delikleri farklı şekillerde konumlandırılabilmektedir. Yuvarlak, dikdörtgen ya da kare bir alan üzerinde belirli bir şekilde konumlandırılabilen bu çıkış deliklerinden ayrıca suya ışık da yansıtılır. Böylece su fışkırırken herhangi bir renge bürünerek fışkırır. Bu da izleyenler için oldukça güzel bir görüntü oluşturur.

 

Çocuk parklarında da genellikle kullanılan fıskiye türlerinden biri olan kuru havuz akım geçirme konusunda da oldukça korunaklı bir sistemdir. Herhangi bir şekilde elektrik kaçağı sistemlerde söz konusu değildir. Böylece çocuklarımızın da can güvenliği tehlikeye atılmamaktadır. Fıskiye Dünyası olarak bizler de uzun süredir fıskiye sektöründe varlığımızdan söz ettirmekteyiz ve pek çok fıskiye modeli ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kuru havuz ve benzeri onlarca fıskiye modelimize göz atabilir, bizlerden bilgi almak için de bizlere ulaşabilirsiniz.

Kuru Havuzlarda Elektrik Tehlikesi Var Mı?

Kuru havuzlarda herhangi bir elektrik kaçağı veya arızası oluşması ihtimaline karşı bakır levha ya da alüminyum levhalar kullanılarak fıskiyeler toprakla kesiştirilip, oluşabilecek herhangi bir kaçak akıma karşı topraklama sistemi kurulur ve kuru havuztamamiyle güvenli bir hale getirilir. İnsan sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimiz olmuştur.